Köpeklerde Davranış Bozukluğu Nedir?

Köpeklerde bir takım davranış bozuklukları görülebilir. Köpeklerdeki davranış bozukluğunun sebebi fiziksel mi yoksa psikolojik mi olduğu saptanmalıdır.

Bu tarz durumlarda ilk dikkat etmemiz gereken unsur köpeğimizde fiziksel bir hastalığın olup olmadığıdır. Köpeğinizi uzman bir veteriner hekime götürüp muayenesini yaptırdıktan sonra, köpeğimizdeki sorunun ne olduğu hakkında yorum yapabilir ve bundan sonra köpeğinize  davranış bozukluğu eğitimi verebilirsiniz.


Köpeklerde davranış bozuklukları neden oluşur?

Köpeklerde davranış bozuklukları sadece psikolojik olarak değil fiziksel nedenlerle ortaya çıkabilir, hem de çevresel yani insan ilişkileri ve diğer canlılarla etkileşimindeki sorunlar nedeniyle de ortaya çıkabildiği görülmüştür. Alanında  uzman köpek eğitmenlerine danışarak bu davranış bozuklukları giderilebilirsiniz.


Davranış bozuklukları ne sıklıkla görülmektedir?

Köpeklerdeki Davranış bozuklukları , köpeğin hem fizyolojik sağlığını etkilemekle birlikte ruh sağlığını da olumsuz etkilemektedir. Köpek eve adım attığı andan itibaren 6 ay boyunca evden atılma, barınağa gönderilme gibi olaylar sonrasında en temel neden davranış sorunları ortaya çıkmaya başlar.

Hayvan sahipleri köpeklerdeki davranış ve psikolojik sorunlarını, kendi başlarına çözme konusunda zorlanmakta ve sorunları daha da içinden çıkılmaz hale getirebilmektedirler.Bu konuda  uzman köpek eğitmenleri ile görüşme sağlanmasında yarar vardır.


Davranış bozukluğunu çözmek için nasıl bir adım atılmalıdır?

Doğru tekniklerle ve uzman köpek eğitmenleri ile, köpeğinizde davranış bozukluğu oluşturan sorunlar bilimsel olarak ortaya konduğunda sorunun temeli ne olursa olsun düzeltilmesi mümkün olacaktır.

Köpeğinizin iyi davranışlar sergilemesi için doğru bir psikolojik değerlendirme, davranış ve karakteristik analiz, sağlanması gerekmektedir. Köpeklerdeki Davranış bozuklarının çözümünde  Patilog ekibi köpek terapisi ve  köpek danışmanlığı hizmeti sunmaktayız.